| Octavian_Dinca_1966 a întrebat:

AJUTOR...Detin un logan din anul 2007, a intampinat cineva probleme cu ventilatorul? Nu mai baga volum de aer, mi s-a spus ca s-ar putea sa aiba frunze cazute pe tubulatura, in atatia ani, am facut o programare la mecanic dar pana atunci doream sa aflu informativ, daca s-a mai intamplat sa se confrunte cineva cu aceeasi problema! Avand in vedere caldurile din ultima perioada, am completat cu freon instalatia de A.C si la viteza 4 din treptele ventilatorului nu se simte acelasi volum de aer pe care il simteam cu ceva timp in urma si drept urmare nu baga suficient volum de aer, rece baga de ingheata mana, cu volumul nu sunt multumit! Mentionez ca ventilatorul se actioneaza manual si clapetele care directioneaza aerul se aud si simt ca lucreaza normal! La treapta 4 se aude un `falfait ` ventilatorul functioneaza normal, dar ceva se aude, gatuit, obturat! Multumesc, celor care ma pot informa ce se intampla!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu un logan la fel dar nu am avut probleme de acest fel.Dar ai schimbat mereu filtrul de aer la fiecare revizie?
Singura solutie e sa dai drumul la treapta maxima si sa lasi asa doar pe ventilator fara ac poate va impinge afara ceea ce blocheaza.