| IustinianSandu a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa stiu daca pot conduce tractorul familiei care are 1 piston, 18cp
si viteza maxima este25km/h.
Din cate stiu se poate parca fara nicio categorie deoarece nu prinde mai mult de 25 km/h, multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca intrebi daca il poti conduce pe drumurile publice. Depinde de capacitatea cilindrica. Daca are sub 50 cmc atunci l-ai putea conduce, daca CC este mai mare nu il poti conduce in mod legal.

| IustinianSandu explică (pentru Ioandelasal):

Depaseste 50 cmc deci nu il pot conduce pacat ca am de adus 1500 de baloti cu, calul?

| goguPatent a răspuns (pentru IustinianSandu):

Sau cu cineva care are permis...