| George628zz a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa dau la scoala de șoferi dar la motor.Se poate? Vreau detalii
Funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la 16 ani se pot obtine doar categoriile AM (moped cu CC de pana la 50 cmc) si A1 (motocicleta cu CC de pana la 125 cmc).

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stai pana la 24 dar motoreta e riscanta in jungla rutiera din tara noastra. Daca erai in scandinavia merita

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am si A1 la 16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate. Du-te cat mai repede ca e plin si dureaza mult scoala. Daca incepi acum e posibil sa te ajunga la 4-5 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Celestina003 a răspuns:

Da

| ValentinGabi a răspuns:

Desigur că se poate

| AlexandraR21 a răspuns:

Si eu voiam la 16 a auzit ca se poate pentru masina cu 2 locuri dar nu stiu unde as putea face scoala si cursuri pentru asa ceva

| suntserios a răspuns (pentru AlexandraR21):

La orice scoala de soferi care fac pentru categ B1