| Țszu_Găby_1998_DvGg a întrebat:

Am achizitionat de curand un Yamaha MBK. Am curatat motorul, i-am pus un set nou de segmenti, garnituri noi, am verificat muzicuta si cotul, am curatat si carburatorul, era dereglat, asa ca la benzina i-am dat 1.5 ture. Dupa care am incercat sa il pornesc si nu am reusit. Porneste doar daca ii pun un dop de benzina pe la filtru si merge atat cat are acea benzina. Ajutati-ma cu un sfat. Eu ma gandesc sa ii cumpar un carburator nou dar pana atunci astept cateva pareri de la voi.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa o duci in servis sa o facă un specialist, ca probabil sa nu fie un defect major, dar daca umblii tu o sa fie.