| Andrei26253 a întrebat:

Am achiziționat recent un scuter aprilia scralabelo de 49cc, după o lună de funcționare am constatat că nu mai are scanteie la bujie. Am schimbat bobina de inducție dar tot nu are, apoi am schimbat CDI-ul.I-am dat o pendală și a dat o singură scanteie apoi nu a mai vrut să mai meargă. Bănuiesc că s-a ars CDI-ul din nou. Știe cineva de unde ar putea să fie problemă?

2 răspunsuri:
| FaraTine a răspuns:

Nu prea ma pricep dar l-am întrebat pe unchiul meu, a spus că s-ar putea sa se fi ars iar cdi-ul, daca nu sa te duci la un specialist

| Andrei26253 explică (pentru FaraTine):

Știu că s-a ars dar din ce cauză?