| celmaitarenume a întrebat:

Am achizitionat un bmw e90 la un pret bun dar nu prea imi place culoarea si as vrea sa o schimb. Ce imi recomandati, sa o vopsesc sau sa o colantez si care ar fi pretul? Multumesc

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O colantare proasta tine 2-3 ani si strica vopseaua de sub ea.
O colantare buna costa cat o vopsire.
Parerea mea este sa alegi o vopsire exterioara decenta, la un particular serios, incheiata cu un polish pentru luciu perfect.
Cu 4000 de lei ar trebui sa te descurci; in service ar fi vreo 1000-1500 euro.

| George1337 a răspuns:

Eu zic sa o colantezi, iesi mult mai ieftin. Pentru o vopsire a masinii te costa undeva la 4000-4500 de lei, dar pentru o colantare completa te costa undeva la 1500-2000 de lei. Dar ai grija, ca trebuie sa omologhezi si inregistrez noua culoare la un service autorizat RAR, aia te costa iarasi 1000 de lei. Totusi depinde de ce tip de culoare vrei, dar asta discuti cu cei de la service. Deci bafta!