| almaz a întrebat:

Am adus recent in țara un Mercedes SLK, motor 2.3 benzina, doua locuri.

Ma poate ajuta cineva aproximativ, cât ma costa RAR-ul și restul taxelor ca să-i pun plăcute românești (sa o înmatriculezi in țara)?

Mersi anticipat.

1 răspuns:
| Digikey a răspuns:

Te duci la un birou de acte auto si dai cam 250 lei cu asigurare pe 6 luni.Iti face 3 dosare politie anaf si primarie.
Apoi faci programare on line la RAR si mai dai si acolo550 lei.
La politie mai dai 77 lei si te poti da cu masina cu nr definitive.