| Dada55 a întrebat:

Am avut un accident auto unde eu am fost cel lovit. Am facut dosarul la Euroins si mi-au oferit o suma de bani pe care eu am acceptat-o in vederea reparatiei in regie proprie. Din experientele voastre cu Euroins cam in cat timp se achita despagubirea?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cam 3 luni.
Nu iti bate capul cu cei care nu au proprietatea termenilor si confunda "in regie proprie" cu "in spatele blocului".

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu i ai intrebat?

| Dada55 explică (pentru CristiDinBucuresti):

I am intrebat si mi au spus ca nu stiu... legal sunt obligati in 10 zile dar sunt cazuri in care a durat si 4 luni pana cand au achitat despagubirea

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dada55):

Păi tu nu stii cum este in România? Cind trebuie sa dai tu bani îi vor ieri, dar cand trebuie ei sa i ti dea tie mai ai de asteptat de te saturi.

| zilog a răspuns:

Esti autorizat să prestezi manopera?
Ai acte de protectia muncii scule testate si omologate conditii... si proceduri autorizate?
Poti sa oferi acte de proveninta a marfii si traseibilitatea ei plus certiificat de autenticitate
Atentie poti sa intri intr-o capcana
si sa nu iti platesca nimic
adica manopera nu prea meriti pentru ca nu ai diplome in domeniu...
si multe alte autorizatii
apoi obiectele nu meriti pentru ca nu le-ai montat cu scule autorizate de fabricatnul masinii respective
apoi nici obiectele nu meriti bani pe ele pentru ca nu sunt cele agreate de catre fabricantul masinii respective sau originele

asa ca poate sa caute tot felul de scapari de genul asta dupa ce tu iti repari masina sa iti dea doar cativa lei spre nimic

| Dada55 explică (pentru zilog):

Deja mi au facut o oferta iar eu am acceptat o... nu cred ca pot da inapoi dupa ce deja a fost finalizat dosarul. acum doar astept sa imi intre banii

| zilog a răspuns (pentru Dada55):

Dacă aș fi în locul lui nu ți-aș trimite nici un ban și te-aș întreba pe ce și aș spune în instanță că mi-se pare un preț exagerat și aș cere o contra expertiză unde constatatorii ar costata ce le-aș spune eu că nu ai făcut nimic cum trebuie.