| Florin_Florin_1993 a întrebat:

Am bateria lui originala dar nu mai tine curentul cred ca e sulfatata.
Am pus bateria si redresorul si am incercat sa pornesc dar nu merge,, apropo pot face ceva la baterie sa o refac sa tina din nou curentul? sa ii pun apa distilata?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se pare ca exista circuit electric de desulfatare. E singura solutie.
Uita-te la discutii pe acest forum:
http://www.tehnium-azi.ro/......se-merita/
Trebuie sa-ti faci cont ca sa vezi imaginile.

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Daca ai legat bateria asta pe scuterul tau si ia-i mai dat si pedala s-ar putea sa nu-l mai pornesti, multa vreme de acum incolo! Pentru o baterie de scuter vrei desulfatare, arunc-o dracului de baterie!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Dupa ca ce ti-am spus ce trebuie sa faci si de ce baterie ai nevoie pe scuterul tau, tot cum iti trece tie prin cap faci! Ba Florin sau cum te cheama, sunt niste legi scrise in electricitate si mecanica pe care daca nu le respecti platesti, asa si legile in circulatie, doar pentru cele de la biserica nu platesti! Acum scoate banii si plateste toate piesele arse de pe scuterul tau, nici cu slujbe nu-l pornesti! Poti sa-i pui bateriei si apa sfintita, ca dracii lucreaza din greu happy