| Gurgiu a întrebat:

Am chip ul de la mașina original dacă cumpăr o carcasa se poate Închide deschide mașina din telecomanda?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cipul ajuta doar la recunoașterea cheii de catre imobiliser in momentul pornirii.
Ca sa funcționeze telecomansa vei avea nevoie de placa de baza a cheii si eventual de o resincronizare cu inchiderea.
Pentru resincronizare nu trebuie decat sa pui contactul si sa apesi butonul de inchidere apoi cel de deschidere a usilor.

| Valikng a răspuns:

Salut, dacă se potrivește cipul în carcasa, da, se potrivește, chipul rămâne același