| anonim712546 a întrebat:

Am cumpărat niste becuri cu led BA9S de 1w, dar pe masina am bec BA9S de 6w, cand pun ledul nu se aprinde, oare din ce cauza? Contează ca ledul sa fie si el de 6w ca sa se aprinda? Sau e posibil ca becurile sa fie arse?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca pe masină ai de 6 w, de ce tu pui m ai mic? sigur l ai ars. ledul trebuie sa fie identic cu cel vechi care il ai pe mașină, cu originalul, poate nu ai fost tu atent si poate a clipit putin cand l ai pus dar fiind curent mare l ai ars nu a rezistat șocului, m nu m ai face improvizatii, cumpăra piese de calitate ca dai foc masinii daca faci un scurt, ia foc.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Trebuie sa se aprinda indiferent de putere 1W sau 6 W.
Probeaza becul separat.