| permisdeconducere a întrebat:

Am cumparat o masina second hand din Romania si vreau sa o inmatriculez? Ce acte imi trebuie pentru a incheia asigurarea rca?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Certificatul de înmatriculare și cartea de identitate. Poți sa o faci online și nu ai nevoie de niciun act dacă îți știi datele

| permisdeconducere explică (pentru suntserios):

Ziceam de rca cand nu stiu numarul de inmatriculare. Adica incheiere rca pentru a-mi inmatricula masina

| permisdeconducere explică (pentru suntserios):

Stii bine ca atunci cand inmatriculezi o masina trebuie incheiat rca pe numele noului proprietar. Ce acte imi trebuie pentru asta?

| suntserios a răspuns (pentru permisdeconducere):

Ale care ti le am scris mai sus, d9ar ca ceri rca in vederea inmatricularii si se face pe serie de sasiu nu pe nr inamtriculare

| Hammurabi a răspuns:

Mie nu mi-a cerut niciodată cartea de identitate pentru RCA.
E suficient doar certificatul de înmatriculare.

| suntserios a răspuns (pentru Hammurabi):

Ma refeream la carte de indetintate a lui, adica buletinul.