| VerdesAndrei1234567890 a întrebat:

Am cumparat o pereche de anvelope pe fata de 185/60 R15 88T iar in carte am trecut 185/65 R15 88T este vreo problema acel 60?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E problema din punct de vedere al legii. Poti ramane foarte usor fara certificat

| dannyel86 a răspuns:

60, respectiv 65 din caracteristicile produsului reprezinta inaltimea.

| VerdesAndrei1234567890 explică (pentru dannyel86):

Si nu este legal sa mergi cu ele?

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Pe masina o sa intre fiind putin mai mici, fizic nu e problema dar o sa ai probleme cu politia. Bine nu te gandii ca primesti amenda dar o sa ai probleme cu asigurarea.Gen e ilegal sa pui cauciucuri diferete fata de cele din carte.In caz de faci accident, chiar daca nu e vina ta, poti sa auzi " imi pare rau nu va dezbagubim pentru ca cauciucurile sunt ilegale pe masina asta si ar fi putut fi cauza accidentului".EU leas vinde sau ceva sincer.

| VerdesAndrei1234567890 explică (pentru ClaudiuM1997):

Pot sa mai merg cu ele pana iau altele

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru VerdesAndrei1234567890):

Sigur poti, nu e bai(eu am circulat 2 ani cu cauciucuri aiurea ).