| Manea_Victor_1997 a întrebat:

Am cumparat un modulator auto si am nevoie de o frecventa radio libera ca oricum as seta interfereaza cu alte posturi...

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Frecventa libera trebuie sa o cauti singur pe radio, cu modulatorul inchis, apoi sa pornesti modulatorul si sa il treci pe frecventa aia.
Si nu avem cum sa-ti spunem noi o frecventa libera, ca fiecare oras are posturile repartizate diferit.
La mine e liber sub 89.9 Mhz, deci 88.0 sau 88.5 e o frecventa ok pentru modulator.