| neamtzzu a întrebat:

Am fost plecat in Germania o perioada de timp si am venit acasă in concediu si am rămas definitiv acasă, am o mașina înmatriculata in Germania, si vreau sa o înmatriculez aici, cum se procedează, cineva mi-a spus ca trebuie sa trimit talonul înapoi in Germania si ei sa ma șteargă de acolo.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Daca o inmatriculezi aici, se sterge automat de acolo, dar dureaza putin timp, de genul 2 saptamani.
Mai multe intrebari obtii daca suni la Politie, regimul Inmatriculari auto din judetul de care apartii.