| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit pe net o bicicleta care seamana cu chopper. Vreau sa ii pun motorul de pe un moped piaggio si2care functioneaza. Tatal meu imi zice ca nu merge pus, dar tot nu cred.Motorul poate fi atasat ca este destul loc.Toate piesele de pe moped pe bicicleta.Motivul este ca vreau sa ma car prin mai multe locuri.Nu are ce sa imi faca cu bicicleta, dar cu mopedul cam are ce sa imi faca. Vreau sa vad raspunsurile voastre si sa il conving pe tata sa imi faca.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu daca merge un motor de moped dar stiu ca sunt Kit-uri speciale pentru biciclete: http://www.bicicletecumotor.com/kituri-complete/

| andreideiu59095 a răspuns (pentru Salontanul):

Sunt scumpe, la pretul acela mai imi cumpar o bicicleta.Pot sa chem pe cineva care stie

| andreideiu59095 a răspuns (pentru Salontanul):

Sunt scumpe, la pretul acela mai imi cumpar o bicicleta.Pot sa chem pe cineva care stie.Seamana perfect cu motorul de moped.

| jon987654321 a răspuns:

Cumperi un motor de bicicleta 50cc rezervor 2litri si il montezi si merge 100% eu am avut 2 biciclete cu motor si mergeau de rupea asfaltu 50km/h si le foloseam si ca cross si de strada pretul la un motor nou e de vreo 600lei sunt si de 80cc dar mai scumpe.

| andreideiu59095 a răspuns (pentru jon987654321):

Nu am incredere in ele sunt MADE IN CHINA.Se poate pune si de moped am vazut pe net.

| jon987654321 a răspuns (pentru andreideiu59095):

Ce am avut eu nu erau made China, sunt mai multe tipuri pai daca ai vazut cum se monteaza pune'l pe ala de moped.