| RealKing01 a întrebat:

Am gasit un atv pe benzina, e adevărat că-ti trebuie permis? Dați-mi exemple de locuri unde să mă plimb cu el dacă-l cumpăr, a mai fost postată o intrebare din asta dar vreau lucruri mai amănunțite mai clare.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cine si ce sa-ti explice? N-ai voie si gata. Te poti plimba pe domeniu privat. N-ai voie pe domenul public: sosele, drumuri, parcuri, etc. Te duci la un prieten care are permis si-l rogi sa te duca cu el pe dealuri sau pe terenul nelucrat al cuiva. Si acolo poti sa ai probleme daca omul te prinde, fara aprobare, pe domeniul lui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da îți trebuie permis

| mihai69 a răspuns:

Pe drumuri publice, ai nevoie de permis. Pe coclauri sau pe terenul tău, nu.