| judokanu1 a întrebat:

Am inchiariat un passat combi din 2002 de la cineva ft ieftin si nu ii merge muzica in masina. Adica casetofonul porneste dar nu se aude nimic in nici o boxa... aveti idee daca au probleme sigurantele sau releele si unde as putea sa le gasesc?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sigurantele nu pot fi, daca era din sigurante nu pornea nici casetofonul.
Probabil e scoasa mufa pentru difuzoare din spatele casetofonului, sau e dat pe mut dintr-un buton ceva. In cel mai rau caz, s-a 'paradit' ceva din casetofon, din partea de preamplificare, si nu mai ajunge semnal la final deloc.
Daca era ars finalul, cel mai probabil s-ar fi auzit un 'partait' ceva, cat de incet.
Ar mai fi o posibilitate, sa aiba o statie pentru difuzoare, ascunsa undeva sub bord, insa putine masini au asa ceva.

1 răspuns:
| judokanu1 explică:

Si cum as putea scoate casetofonul afara sa vad daca ii scoasa mufa?