| anonim_4396 a întrebat:

Am inteles ca este o procedura mai dificila in legatura cu obtinerea omologarilor RAR pentru inlocuirea luminilor, geamurilor fumurii, jantelor cu marimi diferite, etc. Pe mine m-a interesat montarea farurilor xenon, dar necesita reglaj automat al farurilor, stergator de faruri, lupe etc, iar masinile mai vechi nu au asa ceva (ale mele au doar lupe), si am lasat-o balta. M-am gandit sa schimb doar becurile de pozitii cu becuri "Angel Eyes", ar merge ok pe niste lupe frumoase, mai ales ca nu schimb cu mult intensitatea sau culoarea luminilor. Oare trebuie omologare RAR pentru montarea unor becuri "Angel Eyes", sau vin direct cu omologare daca inlocuiesc si farurile? M-ar interesa pentru doua masini de model mai vechi, un Bmw E46 2001 si un Audi A6 C5 2001. Doresc raspunsuri de la cunoscatori, multumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pentru BMW E46, da, poti monta Angel Eyes, deoarece acea masina a avut aceea dotare si din fabrica.
Pentru A6 C5, nu, nu vei putea monta angel eyes, deoarece necesita omologare, si nu ai cum sa obti asa ceva.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice modificare la sistemul de iluminare necesita omologare