| Dani19970807 a întrebat:

Am intrat cu masina într-un gard și am asigurare pe 3 luni in vederea Înmatriculări pot repara daunele cu aceasta asigurare?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, dar numai daunele de la gard.
Pentru a repara si masina, ai avea nevoie de o asigurare tip CASCO.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daunele gardului e posibil sa le repari, chiar nu stiu sigur.
daunele masinii in niciun caz pe RCA

| Dani19970807 explică (pentru suntserios):

Masina nu se mai merita reparata dar ma interesează gardu sa nu pierd și de acolo daca se ocupa asigurarea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, poti despagubi proprietarul terenului, cu asigurarea aia.
Dar masina ti-o vei repara din banii tai. Du-te la asigurari, sa faci 'amiabila'.