| NiCu_6128 a întrebat:

Am la masină un casetofon si cănd pornesc masină se opreste si trebuie sal pornesc iar, si la fel kănd o opresc... dc se opreste? ce trebuie sa'i fac?

Răspuns Câştigător
| nyku81 a răspuns:

Ai urmat pasii indicati de mine? astept raspuns.

5 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Prietenul care a legat firele, a trecut firul rosu prin contactul masinii. Portocaliul se poate trece prin contact, dar nu neaparat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La legaturile casetofonului exista m-ai multe fire colorate dintre care doua rosu si portocaliu legate la+ iar daca este instalatia originala casetofon masina acel fir portocaliu este legat la contactul de pornire a masinii si este defect contactu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa legi firul rosu impreuna cu cel portocaliu la+si la o alta sursa de curent a masinii.succes

Răspuns utilizator avertizat