| SLexuS a întrebat:

Am luat numerele la masina si pe dovada ce tine loc de talon e gresita culoarea masinii si seria de sasiu ce fac

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi inapoi si fa-le "vaporas" sau "avion" din hartia gresita!
Cere-le sa concedieze analfabetii, fiindca iau salarii mari, degeaba! tongue

| Violleta2022 a răspuns:

Le duci urgent inapoi si faci plangere ca ai primit document cu date false, care iti pot aduce numai necazuri in viitor, fiind cele nereale.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te duci inapoi la drpciv, intri la ghiseul de informatii cu dovada si CIV-ul masinii. Lasa-i pe ei sa rezolve, treaba ta este doar sa-i anunti.
Daca pierzi vremea si nu te duci de lene, te mai trezesti ca iti vine certificatul acasa cu datele gresite, si abia atunci te distrezi, pe banii tai.

| SLexuS explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Abia luni as putea face asta, crezi ca pot circula "cu tentativa asta de dovada" pana atunci? chiar daca ma opreste am si cartea care este fix contrariul si pe dovada aia apare si numele proprietarului si numarul actual, doar masina e eronata.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SLexuS):

Circuli la risc. Daca te opreste vreun politai mai atent, s-ar putea sa intri in verificari, cel putin.
Nu stiu daca poate fi vorba si de sanctiuni, sau nu.

| mi25 a răspuns:

Mergi inapoi la Serviciul auto.

| SLexuS explică:

Dar e posibil sa fie gresita dovada dar talonul sa fie ok?