| ancantata a întrebat:

Am luat permisul, nu de mult timp si inca nu pot sa zic ca sunt obisnuita cu masina. Problema e ca in zona mea sunt si multe pante si pe unde merg trebuie sa fac pornirea in rampa. Ok, la scoala era cum mai era, dar aici mi-e parca frica. Nu apuc deloc sa fac miscarea invatata la soala, cea in care ambreiajul tremura si apoi sa calc acceleratia. In trafic presiunea soferilor isi spune cuvantul si mai mereu mi se opreste motorul pentru ca ma grabesc. Varianta cu frana de mana ar merge? Instructorul nu mi-a aratat aceasta optiune, insa mi-au zis prietenii. Cum se face?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Masina cu schimbator automat, pana atunci poti pleca la vale? Dar vine problema cand urci in panta faci stop si pleci de pe loc, https://www.youtube.com/watch?v=hdizAs53zyc