| danutadani65eee a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor,pe o perioada de un an sa zicem m-am ingrasat enorm,am pus pe burta,am foarte mare nevoie sa scap de celulita,m-am ingrasat enorm si nu stiu ce sa fac,nu sunt prietena cu sportul,vreau doar o metoda sa nu mai mananc asa mult sau sa mananc dar in portii mici pentru ca parca nu ma mai satur, exista pastile sa iti taie pofta de mancare?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Asa zis pastile dupa ce ca te intoxica dupa slabit te vei ingrasa rapid la loc,nu exista diete pe o perioada scurta de timp si pe viata, cu cat slabesti mai rapid cu atat te ingrasi extrem de rapid,pentru a evita asta faci sport si vezi de o dieta high proteine,low carb,manci mai multa carne de porc,peste,pui multe legume cate vrei tu ca nu ingrasa,eviti dulciurile,sucurile, fast food,pizza,painea nu prea multa,in scimb brocoli, salate la greu, carnea taie pofta de mancare, creste rata metablica din pacate constipa desi ai nevoie de ceai verde si multe legume si un fruct bogat in fibre, 2 litri de apa pe zi, in primele zile vei urina mult, mici ameteli, somn mai mult

| relativsausigur a răspuns (pentru RAY):

De la ce faza cu urinarea?
Din ce cauza va urina mai mult in primele zile cu o astfel de dieta?

| RAY a răspuns (pentru relativsausigur):

Https://www.ele.ro/dieta/slabire/efecte-secundare-ale-dietei-atkins-6499
Din cauza consumului redus de carbohidrati organismul intra intr-o stare de alerta si stimuleaza productia de cetone. Aceste cetone sunt eliminate din organism prin urina si respiratie, motiv pentru care te poti confrunta cu halena si cu urina urat mirositoare. Pentru a evita acest lucru trebuie sa bei foarte multa apa, astfel incat sa elimini rapid cetonele prin urina si sa nu ai probleme cu respiratia urat mirositoare.

| RAY a răspuns (pentru relativsausigur):

Daca ai pietre la rinchi nu recomand dieta asta

5 răspunsuri:
| Bitzer a răspuns:

Aici este sectiunea Auto&Moto. Ca urmare, pentru slabire, trebuie sa impingi masinile din zona ta, cele care nu pleaca la cheie.

| Mariussxxx a răspuns:

Fă sport, dragă. În Germania, femeile arată ca pe reviste pentru că au un stil de viață sănătos, ele fac sport, aleargă, merg pe bicicletă la serviciu în locul autobuzului și de asta au o siluetă de invidiat. Nu-i greu, îți trebuie puțină ambiție și voință. Eu nu te critic, ci doar vreau să te ajut cu un sfat cât se poate de prietenesc... Ia încearcă de mâine să-ți stabilești un program: dimineața, după ce te trezești, încearcă să nu mai mănânci, fă o tură de alergare în cartier iar când ajungi acasă mănânci. Sau fă-ți un abonament la sală pentru că și sala te ajută să dai kilogramele jos. Dacă nu faci sport, ești sedentară și mănânci și mult, vei ajunge o dolofană cât balena albastră.