| Anomim2025 a întrebat:

Am mașina cu motor de 1.4 benzină.

Are ceva dacă merg cu treapta întâia de viteză pe drumurile cu foarte multe gropi sau să intru la virajele extrem de strâmte?

Este imposibil să merg cu treapta a doua în astfel de cazuri că merge prea repede pe gropi, iar la virajele extrem de strâmte risc să intru pe contrasens.

Ce sfaturi aveți? Este bine cum fac?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă ții la mașina ta, vei merge cu treapta I doar la pornire. La pas, unde drumul e nașpa, vei merge cu a II a la ralanti

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Ii dai putina viteza si o pui pe liber... asa fac eu.

| Alynescu22 a răspuns:

Nu are frate nimic poti sa mergi cu ce treapta vrei cat poti nu se intampla nimic