| gabigabytzzu a întrebat:

Am montat benzi led white cu semnalizare dinamică în far la un passat b5.5...trebuie omologate? Îmi zice cineva ceva?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe pentru ca masina nu a venit cu ele din fabrica. Omologarea consista in niste documente care merg la RAR apoi aia confirma autenticitatea lucrarii fiind valida omologarie - alea ti le face orice mecanic autorizat RAR

| sierra1 a răspuns:

"trecuiesc omologate? "

nu ți le omologhează nimeni. Poate scapi... dar in caz de ceva, asiguratorul o să-ți zică "pas"

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, trebuie omologate.
Iar daca piesele montate nu erau omologate RAR/la nivel european, nu prea ai sanse sa ti le omologheze cineva.