| mtw123 a întrebat:

Am nevoie de o mufa video care sa intre in navigatia aceasta pentru a putea mufa firul de la camera de marsalier. Ma puteti ajuta?
https://imgur.com/Y1UAdrM

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

"Mufa video" nu exista in limbaj de specialitate.
Fiecare mufa este caracterizata dupa numarul de contacte, forma fizica, respectiv curentul si tensiunea maxima de lucru.
Pentru a putea face conexiunile intre doua aparate /dispozitive este nevoie si de documentatia tehnica a celor doua aparate, in special de functiile fiecarui contact de pe mufe.
In lipsa documentatiei, o conectare gresita poate duce la nefunctionalitate, dar chiar si la distrugerea vreuneia (sau ambelor) din dispozitive.

Incearca sa cauti un electronist care a mai facut asemeneaconectari, poate te va putea ajuta.