| Xenoverse a întrebat:

Am o curiozitate, sunt un baiat cu dizabilitati si vreau sa stiu daca pot da scoala de soferi, dar momentam nu am bani multi, credeti ca un om cu dizabilitati poate da scoala de soferi?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de handicap!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Discuta cu medicii (incepand cu medicul de familie), sa afli daca esti considerat apt de conducere cu boala pe care o ai, sau nu.
Pentru permisul de conducere se fac o serie de controale medicale. Daca nu esti respins din start, datorita bolii pe care o ai (cu care figurezi in baza de date), si treci examenul psihologic, neurologic, oftalmologic si ce mai era, poti incepe scoala de soferi, iar daca te descurci bine atat la legislatie, cat si la condus, vei obtine permisul.
Du-te la medicul de familie in primul rand, intreaba-l daca exista restrictii pentru cei ce sufera de boala ta. Daca medicul e de parere ca poti lua permisul, mergi in primul rand la examenul psihologic, apoi la neurologie, pentru fisele necesare inscrierii la scoala de soferi.

| Bondarel99 a răspuns:

De unde sa ghicim ce dizabilitati ai tu?
Daca nu e vorba de ceva care te-ar putea pune in pericol pe tine si pe ceilalti participanti la trafic atunci da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dizabilități?

| Xenoverse explică (pentru anonim_4396):

Am dizabilitate mentala.

| aimullah123 a răspuns (pentru Xenoverse):

Ce dizabilitate?

| YingYang a răspuns:

Pai nu se stie daca esti TROLL sau NU, nu se stie nici ce dizabilitate ai putea avea. Dar teoretic/practic, da, ai putea face scoala de soferi, dar depinde de dizabilitatile pe care le ai, si daca nu in Romania, cu siguranta in strainatate. Success si multa sanatate.