| Danescu_Daniel_1999 a întrebat:

Am o cutie cu Xenoane de masina. Pot să trec cu ea la avion. Adică eu plec cu avionul in Romania si vreau sa le iau.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti, dar platind suplimentar pentru inca un extrabagaj, pentru fiecare kilogram care depaseste greutatea admisa de companie.
Uneori nu merita sa cheltui atat de mult, de aceea trebuie sa te interesezi ce preturi are compania de zbor pe care o folosesti.
Imi aduc aminte cum vara-mea a venit la noi acum 5 ani si am incarcat-o cu detoate, avand voie la bagajul de cala cu 1 bagaj de 23 kg si cel de mana. 1 de 7kg.
Bineinteles ca, a cantarit valiza si avea 27kg plus bagajul de mana de vreo 8kg.
Ei bine, cum nu a vrut sa mai scoata nimic din bagaj, la vama, au pus-o sa plateasca $80 pentru fiecare kg peste cel admis legal, adica 4kgx $80 = $320.
Capoasa cum este, nu a vrut sa renunte la bagajul de 4 kg si a platit suma aia enorma, care sincer, nu merita, ca erau lucuri care probabil costasera vreo 100-150.

Deci, vezi cate bagaje ai voie si daca nu depasesti kilogramele admise de companie. Iar daca depasesti, acre este pretul lor.
de multe ori merita sa le trimiti separat, ca colet.

| xerxes1 a răspuns:

La raze x seamana cu o bomba.
O sa te mai tina cateva ore in plus sa dai cu subsemnatul.

| STSickSide a răspuns:

La bagaje da, in mană nu