| Blackflake a întrebat:

Am o intrebare legata de automobile.Azi dupa ce am parcat masina am oprit-o...asteptand am pus contactul, dar incercand sa il iau nu am mai reusit, adica ce vreau sa zic e ca intorceam cheia inapoi si contactul nu se mai lua.Pe urma cand am pornit motorul nu am mai reusit sa yl opresc, decat dupa ce il cuplam intr-o viteza superioara(omorand motorul).
Care ar fi problema poate sa ma ajute careva?
Porneste dar nu mai pot sa il opresc.

Răspuns Câştigător
| NotoriusBIG a răspuns:

Am patit-o si eu.Toata treaba e de la contact(cel putin asa a fost la mine), l-am schimbat cu unul de la dezmembrari si toate bune si frumoase. Sper ca ti-am fost de folos.Numai bine!

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este o problema de la partea electrica. Ai undeva un scurt, cel mai probabil este de vina contactul dar nu neaparat!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Contact defect, mergi la un atelier de reparatii auto si solicita ajutorul unui electrician auto.

| razzvan27 a răspuns:

Schimba contactul happy am patit si eu asta si era din contact.acum depinde si ce masina ai.dar contactul este de vina sigur. happy