| Alex96CM a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au mai multe cunostinte despre masini. Am un vw polo 9n2 si intr-o noapte cand stateam in parcare am observat ca stopurile pe frana se aprind, desi calcam frana cand nu era contactul pus. nici macar cheia nu era in contact. asta este una dintre probleme. A doua ar fi, ca atunci cand tin piciorul pe frana cateva zeci de secunde mi se stinge bordul pentru o fractiune de secunda si se reseteaza kilometrajul si ceasul masinii. De la ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pentru prima "problema" asa e normal, asa e la oricare masina, ca in cazul in care ti-se opreste motorul sa poata observa cei din spate ca franezi, exact din acest motiv merg si avariliile/semnalizarile fara contact pus.
Cat despre a 2-a problema, nu stiu, posibil un scurt circuit, sau probleme pe la blocul de lumina.

| TabletaSB a răspuns:

Nimic.