| AlessyaLove a întrebat:

Am o intrebare sper sa ma poata ajuta cineva am o alfa romeo 1, 6 16v benzina cu cutie automata dar am intampinat o problema (mi s-a stricat cutia) si as vrea sa schimb cutia cu una manuala are cineva ideea sau stiti daca se potriveste de schimbat pentru ca cutia automata costa vreo 2000 euro sh as vrea sa pun manuala e mai eftina. rog daca ma poate ajuta cineva cu un rasp dau fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repararea unei cutii automate costa in jur de 500-600 Euro.
Poti sa intrebi la cutiiautomate.ro.
Aceeasi cutie o poti gasi la dezmembrari tot cu 500E.
Te costa mai mult modificarile pentru o cutie manuala.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cutia de viteze nu e o roata sa o schimbi tu asa cand ai chef.Cred ca te ar costa mai mutl decat valoareaza masina acesta modificare

| marian7474 a răspuns:

Ce an ce model merge sa schimbi cu una manuala o cutie costa cam 300 euro