| AnonimPeViata a întrebat:

Am o întrebare urmează sa ma întâlnesc cu tatăl iubitei mele sa ma cunoască, ce întrebări ar putea pune, sa știu la ce sa ma aștept. Ea imi zice ca doar vrea sa-mi spună sa am grija de ea. Rămân dator

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi ce vrea si fi educat cu el

Bula
| Bula a răspuns:

Te poti astepta la intrebari ca la orice interviu, cu diferenta ca nu trebuie sa depui CV. happy
In schimb, e posibil sa ti se ceara referinte sau sa fii "verificat" in background. big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Este bine sa nu pui tu intrebari, sa taci, sa asculti, sa vorbesti politicos si numai cand esti intrebat.
Nu stiu ce fel de intrebari poate sa-ti puna el, ca nu stiu cat este de curios tatal fetei.
In principiu, nu ar trebui sa-ti puna niciuna, doar sa iti dea niste sfaturi si sa te roage sa ii respecti casa si familia.

| SkyPilot a răspuns:

Asteapta-te sa te intrebe cum vezi viitorul alaturi de domnisoara ta. Casa, copii, cariera, cum vezi viata de familie, te poate intreba despre familia ta. Probabil ca nu te va intreba direct ci ti le va servi in cursul discutiei. Tu trebuie sa lasi impresia unui om cu picioarele pe pamant, care stie ce vrea de la viata si in care sa se poata avea incredere. Pana la urma conteaza foarte mult "impresia artistica". Mare grija sa nu te lauzi aiurea si nu te lasa antrenat in discutii despre politica sau religie.
S-ar putea ca acel "sa ai grija de ea" sa se refere la sex. Fii pregatit si acolo cu un raspuns.

| AFR81 a răspuns:

Pai, e normal sa vrea sa te cunoasca. Pana la urma, esti prietenul fiicei lui. Ce te va intreba, insa, nu avem de unde sa stim. Depinde de personalitatea sa. Unii te indragesc de la prima vedere si te considera membru al familiei, pe cand altii, pe langa cele 100 de intrebari pe care ti le pun in momentul intalnirii, se intereseaza si pe la vecinii tai de tine si nici dupa ce faci eforturi supraomenesti pentru a intra in gratii, nu reusesti.
Nu iti face probleme, e o etapa absolut normala intr-o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un adult, va judeca un copil din toate punctele de vedere, si daca va vedea ca fii-sa e fericita, o sa-ti dea o sansa indiferent.
eu am baiat, dar daca as avea fata, si ar veni cu cineva la usa, m-as uita prima oara, la cum se imbraca, (haine rupte tatuaje, cercei pe nu stiu unde, daca mirosi a tigari, cum vorbesti, daca folosesti jargoane s-a.m.d, in principiu daca esti ingrijit, si daca stii sa vorbesti.). ps, daca lasi capu in pamant si vrei sa pari umil, si nu vorbesti deloc, iar nu e bine.
acum depinde si de ta-su iubitei tale, daca n-are prea multe asteptari de la viata, n-o sa zica nimic chiar daca o sa creada ca poate nu esti potrivit pentru fii-sa.
si ia-o in considerare si pe ma-sa, daca tasu e o janghina de om, si ma-sa zice, las-o in pace, sa fie fericita, ca si tu ai fost asa la varsta ei, atunci chiar ca n-are ce sa mai zica, ca un barbat nu iesi nici o data din gura unei femei laughing

| Grigoirc a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce au tatuajele? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Grigoirc):

Nu stiu cati ani ai, dar o sa vezi mai incolo, nu pot sa iti explic happy

| Grigoirc a răspuns (pentru anonim_4396):

Singura legatura cu tatuajele sunt preconceptiile oamenilor, am si baiat si fata si nu m-ar deranja daca vreunul ar avea prieten/a pe altcineva cu tatuaje.dar cum ti-am zis totul tine de ideile preconcepute ale fiecarui individ

| Angelindeed a răspuns:

Fii tu insuti. Nu suntem in filme, sa te ia parintii la interogatoriu. Probabil o sa fie atent la cum te comporti.