| RaMbOo2017 a întrebat:

Am o masian tip duba mercedes benz sprinter 313 din 2001 imi bate ceva la motor ce poate sa fie? cand ii dau drumu se aude bataia si nu prea vrea sa porneasca bataia se aude din motor din interior ce poate sa fie?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bate motorul... Pot fi cuzinetii, vreo biela, un piston spart, etc.
Trebuie desfacut motorul.

| xerxes1 a răspuns:

Poate sa fie un injector cum ar putea sa fie ceva mai grav.Astea sunt masini care fac lejer milionul de km.Trebuie dusa la un service decent.

| Cybe3r a răspuns:

Are un inceput de sfarsit. Asa sunt toate modelele sprinter au o bataie si apoi crapa motorul.