| Claudiu_Deleanu_2000 a întrebat:

Am o masina ce a fost inmatriculata in Romania pentru prima data anul trecut.
Eu acum vreau sa trec acea masina pe numele meu.
Cat ma costa a doua inmatriculare? Motor 2.0 benzina. euro3, volan dreapta an 2000.
Mai trebuie platita taxa timbrului de mediu?
Cat ma ajunge un total?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent inmatricularea propriu-zisa costa doar contravaloarea numereleo de inmatriculare, respectiv 40 lei pentru numerele la rand sau 80 de lei pentru numere preferentiale, nu mai exista timbrul de mediu de la inceputul anului 2017.
Sigur ca pana la inmatriculare mai trebuie sa faci ITP (daca cel anterior nu mai este valabil) si asigurarea RCA.