| mariu123 a întrebat:

Am o masina cu nr. de italia, eu locuiesc in italia dar sint cetatean roman. Mia expirat asigurarea, si ma aflu pe teritoriul romaniei.As vrea sa stiu daca pot sa fac asigurare in romania.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In Romania nu poti face asigurare la masina cu matricula straina.

| Angel0 a răspuns:

La Alianz-Tiriac pe o luna 100Euro aproximativ.

| mall a răspuns:

Normal ca poti dar daca nu stai mult in Romania dai bani mai pentru jumate de asigurare dar daca mai stai in Romania poti sa-ti faci cu siguranta

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Daca afli ceva sa ma anunti si pe mine, te rog!

http://www.tpu.ro/......-dar-unde/

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@Mihai ...am intrat pe toate site-urile postate de tine si din cate am inteles (facand un´'' preventivo´'´), nu vor trimite asigurarea decat pe teritoriul Italiei! Ma insel?

| yanis a răspuns:

Fa-ti asigurare la o firma care le face in bulgaria.este mult mai ieftin. vorbim de RCA.CASCO fa-l unde recuperezi mai bine si rapid.

| Mihai_1643 a răspuns:

Salut, pentru o masina inmatriculata in italia poti cauta o asigurare online.

Cauta pe urmatoarele site-uri si vei vedea ca poti economisi chiar 300 de euro:

www.conte.it
www.dialogo.it
www.assicurazione.it - comparator al unui broker de asigurari
www.tuopreventivatore.it - comparatorul oficial al Comisiei de Supraveghere a Asigurarilor din Italia

Daca nu te descurci, te pot ajuta. csnww@libero.it
Mihai