| AlexG98 a întrebat:

Am o masina inmatriculata in Romania si in prezent sunt in Franta, insa mi-a expirat ITP...pot veni asa pana in Romania si sa fac ITP la prima statie din tara? Sau cum se procedeaza? Fac ITP in Franta si vin cu el pana in Romania?
A fost adoptata legea care prevede ca romanii intorsi din strainatate pot circula 24 de ore cu masina cu itp expirat?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Platforma e raspunsul. Faci degeaba itp-ul in Franta, pentru ca orice itp facut intr-o tara e valabil in tara in care l-ai facut si atat.
Daca tu vrei sa vi asa, e riscul tau si ti-l asumi.
N-am auzit de legea de care vorbesti.