| niko23 a întrebat:

Am o masina mai veche lancea pe care am avut-o an Italia, am circulat acolo, sunt propietar am cartea masinii si am mai circulat si in Romania pana a expirat si acum vreau sa scot nr rosii in Romania,dar nu gasesc contractul cu care am cumparat-o, vanzare cumparare, am nevoie la nr provizorii, am nr de Italia.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Contacteaza politia rutiera din Italy poate te ajuta sa vezi unde a fost vanduta ultima oara masina (firma - particular) sau sa iti ofere un document pentru inscrierea in Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum ar fi, e de apreciat că nu ai uitat limba română.

| Digikey a răspuns:

Daca esti propietar in cartea masinii nu ai nevoie de actul vechi.
Numele provizorii direct pe 3 luni se elibereaza pe loc.Trebuie mers la un birou de acte auto se face asigurare pe 6 luni se face traducere la acte si apoi programare la politie.
Am avut si eu Lancia.