| Ilinca a întrebat:

Am o nelamurire : care este diferenta dintre detectorul radar si antiradarul?

Răspuns Câştigător
| monikablondie a răspuns:

Detectorul radar iti detecteaza radarul de la o anumita distanta iar antiradarul perturba functionarea radarului.

Sper ca ti-am putut fi de folos!

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Unul este pasiv şi semnalează doar prezenţa semnalului radar, pe când celălalt este activ şi pe lângă faptul că detectează semnalul radar dispune şi de un dispozitiv de bruiere a acestuia.
Multe dispozitive din comerţ poartă denumirea de antiradar dar sunt simple detectoare de semnal.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Pai detectorul e pentru soferi sa detecteze radarul si antiradarul e pentru politie sa detecteze pe vitezomani astiahee hee

| Ilinca explică:

Multumesc, acum sunt cat de cat lamurita. Nu intelegeam de ce antiradarul este interzis iar detectorul radr, nu. Multumesc pentru raspunsuri happy

Răspuns utilizator avertizat
| RockaruL a răspuns:

Pai detectorul doar le detecteaza pe cand antiradarul le bruiaza...