| Heyheyy a întrebat:

Am o nelamurire, Xenonul pe farurile fara lupa stiu ca sunt interzise. Dar am citit pe ceva forumuri ca sunt becuri Halogen de la Osram( Cool Blue Hyper) As vrea sa stiu si eu daca acestea sunt legale, lumina data de ele este alba.Am Vw passat 2000 si farurile sunt normale,fara lupa. Vreau sa stiu daca imi pun halogen de acesta, daca o sa am probleme cu politia sau nu?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Sunt legale (omologate) nu o sa ai probleme, sugerez sa pastrezi ambalajul lor undeva in masina, in caz de vei fii oprit si te vor intreba de ele sa le arati ambalajul lor cu omologarea sa, dar nu cred ca vei avea probleme, am avut si eu pe masina osram, un alt model dar tot cu lumina alba, si in momentul de fata tot asa ceva am, doar ca de la o alta firma, si nu am avut nici o problema.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt legale. Cum zice si colegul, pastreaza ambalajul in masina, in caz ca se trezeste vreun 'garcea' sa le confunde cu xenonul 'adevarat'.

| Heyheyy explică:

Mersi de raspunsuri, o sa cumpar Osram cu lumina alba si o sa pastrez ambalajul si un bon fiscal sau chitanta, iar in caz ca ma opreste Politia si se leaga de ele, o sa le arat ca nu sunt Xenoane.