| laudima22 a întrebat:

Am o problemă, când am vrut sa închid ușa de la mașină, mi s-au încuiat toate ușile fără să apăs pe nimic automat, iar eu am cheia în contact. Cum fac sa o scot de acolo? Trebuia să las măcar un geam deschis pe față sau o ușă deschisă dar cine se gândea la treabă asta.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa, si?

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu ai lasat un geam deschis?

| blackann a răspuns (pentru darrio2007):

Ca nu se astpta omu' sa ramana blocat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Usile de la masina se deschid foarte usor daca stii tehnica, nici nu e nevoie sa spargi geamul.
Sau apelezi la un seviciu din asta de deblocat incuietori... te rezolva imediat.

| sierra1 a răspuns:

Dublură este?

| mihai69 a răspuns:

Nu cumva ai și o cheie de rezervă?

| carevaescu a răspuns:

Depinde de masina. Tehnica este sa bagi o sarma si sa incerci sa descui.
La multe mașini moderne asta ar fi imposibil sau declanseaza alarma.
Cea mai ușoară cale este sa folosesi dublura