| carbid a întrebat:

Am o problema cu masina : cand ploau nu mai porneste. Cred ca are legatura cu bateria. Este posibil sa fie din cauza ca se uda sau sa intre apa in baterie? (daca las bateria sa se usuce, masina porneste)

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă dai la cheie, motorul se învârte dar nu pornește, sau nu se întâmplă absolut nimic?

| carbid explică (pentru 0rlando):

Da. motorul se invarte

| 0rlando a răspuns (pentru carbid):

Înseamnă că ai baterie dacă motorul se învârte. Totuși nu ai spus despre ce mașină și motor este vorba.

| IMC90 a răspuns:

Daciile 1310 care aveau probleme la delcou mai pateau asa ceva rolling on the floor Dar masinile moderne nu mai au delcou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ne-ai spus ce masina ai. Daca ai dacie e normal... la masinile straine au o tabla mai rezistenta ce nu-i permit ploii sa intre. Intra apa la baterie cred, nu stiu ce sa ii faci. Fa in asa fel incat sa nu mai patrunda apa la baterie. Bafta!

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Pune vaselina pe bornele + si -