| mihaitzacelviteaz a întrebat:

Am o problema cu VW Golf 5. Dupa ce ruleza ceva timp si opresc motorul, la repornire, dau din cheie, porneste, merge 2-3 secunde si se opreste ca si cum as lua contactul. Odata ce se incalzeste motorul, nu mai porneste. Vreo idee ce are?
Mentionez ca la rece porneste instant, problema este la cald.

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Verofica injectoarele,sau cum le spune la motoarele diesel, am uitata cum le zice, alea care is ca si bujiile, de incalzesc aerul in cilindri, GLOW PLUG le zice i engleza.

| DaniTDCI a răspuns:

Alimentarea necorespunzatoare a motorului de catre injectoare

| alex495 a răspuns:

La benzina poate sa fie de la alimentare( nu mai face scainteie) sau de la pompa de benzina si la diesel poate sa fie de la injectoare. Pe ce e masina?

| AdrianOpris a răspuns:

Ma gandesc ca ar putea fi filtrul de combustibil, in caz ca e schimbat, ar putea fi electromotorul, injectoarele sau pompa de injectie...
Sugerez sa mergi la un mecanic bun si un test nu ar fi rau!

| mihaitzacelviteaz explică (pentru AdrianOpris):

Am schimbat filtul, am sa merg la un tester

| alex495 a răspuns (pentru mihaitzacelviteaz):

Vezi sa nu fie corodate bornele la baterie, nu stiu, zic si eu, injectoare, egr poate

| mihaitzacelviteaz explică (pentru alex495):

Multumesc de sfat