| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la masina. In treapta 1 si a 2-a se aude un sunet ciudat, se aude ca si cum s-ar freca ceva. Mentionez ca zgomotul se aude si cand accelerez, insa cand apas ambreiajul sau o las pe liber, nu se mai aude deloc. De unde este problema? Va rog, raspundeti doar cei care cunoasteti despre ce e vorba. Dau funda, va multumesc!

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Du-l la service, ca ai o problema la discul de frana!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Sunetul se aude de undeva din motor, am suspendat-o si am ascultat atent. Eu m-am gandit ca e ceva pe la cutia de viteze.

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa m-am gandit si eu, dar nu sint sigur!