| Bosancu10 a întrebat:

Am o problema la un passat b5! Problema consta în nu îmi merg oglinzile electrice și nici becurile de deasupra portierelor. Ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi siguranțele ce zic

| siriusblack98 a răspuns:

Cum a spus si sierra, verifica sigurantele electrice.Desfaci capacelul care le acopera si o sa vezi un panou care iti arata fiecare de unde este.Le scoti din sloturi cu un clestisor pe care ar trebui sa-l gasesti tot acolo si te uiti daca firul de pe mijloc este rupt.In cazul in care nu sunt sigurantele, atunci un fir intrerupt care face legatura.

| Bosancu10 explică (pentru siriusblack98):

Am verificat sigurantele, le-am și schimbat intre ele și tot așa. Ma gândesc sa nu fie de la modul confort sau niște fire întrerupte.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Bosancu10):

Problema nasoala rau la firele intrerupte este ca si cel mai priceput electricitan ii da de cap foarte greu.Adica instalatia electrica are mii si mii de fire iar ala trebuie sa stea sa le ia pe fiecare.Eu te sfatuiesc sa o duci la un electrician pe care-l stii ca este bun si face de multi ani treaba asta.