| AlexG98 a întrebat:

Am observat o problema la masina...cand am pornit-o nu imi mai indica temperatura in bord(apar liniute), martorul la frana de mana ramane aprins chiar daca trag frana de mana, semnalizarile si avariile functioneaza perfect insa nu se mai aude sunetul cand sunt in functiune...ce problema ar putea avea masina?

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E o problema in zona bordului, poate mufa ceasurilor nu e bagata bine, sau altceva de genul.
Ce masina e?

| AlexG98 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ford focus

| AlexG98 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am observat cand am pornit-o iar la distanta de o ora intre cele doua porniri faptul ca imi functioneaza normal(afiseaza gradele, se aude sunetul de la semnalizari, dispare martorul franei de mana cand o las)

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlexG98):

Daca faci o diagnoza, probabil vei gasi o eroare care te va indruma spre conexiunea problema.

| AlexG98 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Vreau sa stiu ce este...din parerile voastre...nu vreau sa ma duc sa dau bani acum

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlexG98):

Mi-e greata de voi, astia care nu vrei sa dati bani pentru verificari, si faceti singuri toate prostiile... Nu ar trebui sa aveti masini, daca n-aveti 40 de lei de o diagnoza.

| AlexG98 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu e vorba ca nu am bani...dar nu pot pleca de acasa pentru service...nu-mi permite timpul

| AlexG98 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pe mine ma intereseaza doar ce este...ce problema

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlexG98):

Eu ti-am explicat frumos, ca problema este scrisa acolo in tester. Daca tu nu vrei sa mergi sa o citesti, lasa-te de curiozitati, ca nu exista alta metoda.
Bucura-te ca merge, si aia e.

| AlexG98 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am inteles...pe mine ma interesa sa-mi spuna un mecanic sau o persoana care a mai avut problema asta...sa-mi zica ce piesa e stricata, nu alte indrumari

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlexG98):

Eu sunt mecanic trecut prin destule. Ti-am dat sugestii in primul mesaj.