Întrebare recomandată | zoomzoomzoom a întrebat:

Am pierdut cheia de la masina iar cea de rezerva nu mai are buton pentru inchiderea centralizata.Cum functioneaza inchiderea centralizata? As putea sa imi fac eu o telecomanda care sa deschichida usile?

Răspuns Câştigător
| EddiWeed a răspuns:

Da se poate, te duci la piese auto si cumperi 2 chei cu telecomanda+un modulator, care se leaga la inchiderea centralizata.te duci in cora sau unde se copiaza chei si iti copiezi cheile pe care le cumperi dupa cheia originala a masinii.trebuie neaparat sa iti muti si cipul din cheia origineala in cheia cu care o sa deschizi masina si cu care o sa pornesti. fara cip nu iti porneste