| anonim_4396 a întrebat:

Am promovat astazi examenul teoretic ( sala ) pentru permis cat. B si m-au programat pentru traseu in data de 13.04, mi-au spus punctul de intalnire, dar la ce ora nu au spus. Si eu am uitat sa intreb, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| 70gabriela70 a răspuns:

Hei. Ora la care vei sustine examenul practic il vei afla in momentul in care se aduna comisia de evaluare. Adica de obicei dimineata. Eu sunt din Brasov si aici se aduna in jur de 8. Stiu ca asa e cam peste tot. Poti sa-l suni pe instructor daca vrei sa fii sigur.
Pupici si bafta mult! Si eu voi da in perioada urmatoare.

| StefanDrg a răspuns (pentru 70gabriela70):

Multumesc. Si eu tot din Brasov sunt

| 70gabriela70 a răspuns (pentru StefanDrg):

Cu placere. Super. La ce scoala ai facut?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti acolo la prima ora... cam asa se face

| AwGenetix a răspuns:

La prima ora inseamna ce ora? Nu am priceput niciodată expresia asta. Prima ora poate fi ora din ziua X piate fi 00:00:01 sau ora si minutul cand rasare soarele, calculat, necalculat, sau alta ora dar fără o explicație. s-a stabilit ora 8.

in fine, cam asa e si cu "un pic", imediat, curând.

| 70gabriela70 a răspuns (pentru AwGenetix):

"La prima ora" inseamna de obicei la ora 6 dimineata.

| AwGenetix a răspuns (pentru 70gabriela70):

Asa cum ai spus. de obicei. nimic concret. iata un exemplu. intalnire la prima ora. te duci tu la 6 ca eu vin pe la 10. e poate prima ora. daca ma trezesc la ora aia.

un mare parț, expresii vechi de pe vremea străbunicul bunicului.

| CtBogdan a răspuns:

La ora 08:00 3 sau 4 politisti examinatori merg in locul in care sunt cele mai multe masini de scoala parcate iar in cateva secunde sunt incercuiti de catre elevi si instructori. Atunci incep sa se formeze grupurile, treaba asta dureaza 15 minute.
Iti recomand sa te prezinti la locul de intalnire la 07:30 ca sa nu pierzi nimic.
Daca nu dai 500 euro si pici traseul sa nu iti para rau pentru ca de multe ori nu-i vina ta ci a examinatorului care isi doreste sa scape mai repede de tine si are asteptari de la tine ca de profesionist.