| Lucian_Ionut_1993_kyKe a întrebat:

Am rămas fără benzina la o Skoda Octavia,după i-am băgat benzina și nu mai vrea sa pornească, pompa baga benzina,

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Insista. Are mult aer pe instalație.

| Nimeni10 a răspuns:

Ai pus măcar 5 litri de benzina?
Dacă nu probabil de asta nu pornește.

| Lucian_Ionut_1993_kyKe explică (pentru Nimeni10):

Am pus vreo 10 litri de toți

| 07gabriel07 a răspuns:

Pot fi mai multe probleme. Daca spui ca pompa trage benzina si o distribuie inseamna ca nu e arsa asta e bine. Din nou poate fi un senzor de ex senzorul de la presiune combustibil poate furtunele de alimentare au prins aer deoarece nu au mai avut benzina posibil ca supapele de injectie sa se fi infundat sau stricat. Toate aceste chestii si altele trebuie verificate.