| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Am revenit din nou, tot cu aceeasi intrebare
Am un tiguan din 2011 si nu ma pot conecta prin blth, doar ca si apel. Cand pun muzica, nu se aude nimic in afara de muzica de la radio. Stie cineva cum pot intra oarecum intr-un mod stand bye pentru a se auzi melodiile mele?
P.s: cand ma suna cineva, se opreste tot si pot raspunde de pe volan din butoane sau navigatie.

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Nu stiu ce sistem multimedia are acest model din acest an, dar daca ai in consola centrala un display trebuie sa ai si niste butoane, butonul care te intereseaza este Media, dupa ce te-ai conectat la masina prin bluetooth, apesi pe butonul media care te duce in meniul media unde poti alege Aux, USB, Card sau Bluetooth, din cate stiu computerul este destul de inteligent si trece singur pe bluetooth dupa apasarea butonului media, din acest moment ar trebui sa poti sa asculti ce muzica vrei.
Muzica de la radio se aude pentru ca ai selectat radio in meniu.
Daca nu reusesti cauta pe net un user/owner manual tiguan 2011.